IBM Power 8 Servers

هیتاچی VSP – G

شرکت پادکو با توجه به ارتباطات خود با فروشندگان مطرح محصولات هیتاچی در جهان ، هم اکنون یکی از شرکت های تامین کننده تجهیزات ذخیره ساز هیتاچی در بازار ایران می باشد . همچنین هم اکنون این شرکت با دارا بودن متخصصین و کارشناسان مطرح تجهیزات هیتاچی در کشور نسبت به معدود رقبای خود در ایران که اغلب شرکت های رقیب فقط تامین کننده تجهیزات مذکور هستند نه خدمات دهنده مستمر به مشتریان ، برتری قابل ملاحظه ای نسبت به رقبای خود در بازار دارد . لذا حضور متخصصین متعهد و با تجربه در شرکت پادکو یکی از مزایای رقابتی نسبت به سایر شرکت های عرضه کننده تجهیزات هیتاچی می باشد .

شایان ذکر است که کمپانی معروف هیتاچی قبلا تنها با تمرکز بر بازاریابی و فروش محصولات خود در بازار جهانی به فعالیت خود ادامه می داد ولی در سال های اخیر با تمرکز بر تولید ، تحقیق و توسعه توانسته است سهم عمده ای از بازار فروش تجهیزات ذخیره ساز را در جهان و بر مبنای نیاز مشتریان به دست آورد بطوریکه تمرکز این شرکت بر روی حافظه های FLASH ، پلتفرم های NAS و گسترش و بهبود اکوسیستم هیتاچی باعث شده است که جایگاه این شرکت به عنوان یک شرکت ارائه دهنده محصولات ذخیره سازی یکپارچه در جهان ارتقاء یابد در راستای این ارتقاء کمپانی مذکور در جهت به روز بودن و عقب نیفتادن از رقبا در بازار ، بخش هایی از کمپانی را به خارج از ژاپن منتقل نموده است .

کمپانی هیتاچی در سال های اخیر با معرفی نسل جدید ذخیره ساز خود بنام VSP G10000 در مقیاس با نسل های قبلی محصولات هیتاچی از قبیل USP600 ، USPV و غیرهکه همراه با  پایداری ، انعطاف پذیری و عملکرد بالا و نیز با هزینه مقرون به صرفه، نسبت به محصولات قبلی خود است توانسته است توجه مشتریان را نسبت به دیگر رقبا(با مزیت ذخیره سازی مجازی بر پایه نرم افزار) به خود به جلب کند .

یکی از ویژگی های سیستم ذخیره سازی هیتاچی قابلیتی بنام HNAS می باشد این قابلیت باعث شده است که metadata را از اطلاعات کاربر جداسازی نماید و با سیستم اختصاصی عملکرد دستگاه را در هنگام ذخیره میلیون ها فایل کوچک ارتقا می دهد.

شایان ذکر است که کمپانی Hitachi با معرفی محصولات سری هیتاچی VSP-G ، با امکانات فوق العاده ای که این سری از محصولات دارد باعث شده است که عرضه تجهیزات ذخیره سازی رده Enterprise Storage خود را امروز برای کسب و کارهای گوناگون با بودجه کمتر( Midrange) فراهم نماید. یکی از این امکانات که تنها و تنها هیتاچی VSP-G توان تامین آنرا در مقیاس با سایر رقبا و عرضه کنندگان محصولات ذخیره سازی اطلاعات در بازار جهانی دارد عبارت است از صد در صد قابلیت Pure Availability .

لازم به ذکر می باشد که تا امروز هیچ محصول دیگری در رده Enterprise مانندFlasharray Dell EMC VMAX (HyperMax) , HP 3PAR 20000 , Purestorage , NetApp FAS 9000 توان ارائه این چنین پایداری را ندارند .

آنچه این مهم را ممکن می کند پیاده سازی Storage Virtualization در قلب تپنده هیتاچی VSP-G می باشد . سیستم عامل هیتاچی VSP-G که SVOS نامیده می شود تنها سیستم عامل Internal and External Virtualization Capable موجود در صنعت ذخیره سازی می باشد .

موضوع دیگری که این محصولات را چندین پله بالاتر از رقبا نگاه می دارد استفاده از Flash Moduleهای با طراحی متفاوت از SSDهای موجود می باشد. این مهم با کمک و پشتیبانی یکی دیگر از شرکت های همکار با کمپانی هیتاچی به اسم : Hitachi Global Storage Technology(HGST) دیگر عضو این ابر کمپانی می باشد که این ماژولها را بصورت کاملا اختصاصی برای VSP-G و VPS-F می سازد .

این موضوع را گارتنر در گزارش آگوست ۲۰۱۶ (ID G00299673) به عنوان یک Trend طرح کرد .

این قابلیت های بسیار گسترده از محصولات سری جدید کمپانی هیتاچی در کنار بسیاری امکانات دیگر محصولات رده VSP-G باعث شده است که بسیاری از مشتریان ، سازمان ها و صنایع داخلی در ایران ، استفاده از تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات هیتاچی را به گزینه ای ایده ال برای کسب و کارهای خود نمایند . کما اینکه برند Hitachi دارای سابقه بسیار روشنی در صنعت ذخیره سازی در کشور ایران از سال ها پیش بوده است.

شرکت پادکو با کمک متخصصین خود ، آماده ارائه خدمات بسیار گسترده ای شامل : تامین و تحویل محصولات هیتاچی ، تامین قطعات مورد نیاز ، نصب و راه اندازی تجهیزات هیتاچی و آموزش های متنوع مطابق با استاندارد های جهانی برای مشتریانی می باشد که با قابلیت های تجهیزات ذخیره سازی هیتاچی آشنا هستند .